סוקולנטים לבית אפשרי או לא?

סוקולנטים לבית אפשרי או לא?

סוקולנטים לבית אפשרי או לא?

סוקולנטים הצמח הפופלרי שפשוט שוטף את העולם ונהיה טרנד בישראל, האם יש סוקולנטים לבית שיכולים לשרוד באופן מלא?
סוקולנטים הצמחים הפוטוגניים ברמה בלתי רגילה, משגעים, יפיפיים ומי לא היה רוצה סוקולנט בבית שלו שיכניס לו קצת אור וצבע.
במקור סוקולנטים הם בכלל צמחים מדבריים ואוהבים הרבה שמש אך לא בהכרח שמש ישירה, שמש ישירה יכולה לשרוף את העלים שלהם ולקבל כוויות חום, הם כמעט ולא אוהבים מים, רובם מתים מעודף מים ולחות אז נסו להתאפק ולא להשקות כמעט בכלל.

האם יש סוקולנטים לבית שמתאימים באופן מוחלט?

אז כן קיים סוקולנטים לבית שמתאימים באופן מוחלט לבית, אך חשוב להבין וגם לדעת שלא כל הסוגים של הסוקולנטים מתאימים לבית, הסוג המתאים ביותר הוא סוקולנט הוורטיה או הוורתיה.
סוקולנט הוורטיה זברה או הוורתיה לימפוליה וגם רטוזה בקיצור כל הוורתיות מתאימות לבית מכיוון שהם הסוג היחידי שלא זקוק להרבה שמש על מנת לגדול ולשרוד, מה שכן בבקשה תיזהרו מלהשקות הרבה מכיוון שסוקולנט זה לא אוהב בכלל אבל בכלל מים.
סוקולנט הוורתיה זברה
אז אכן אפשרי לגדל סוקולנטים בבית ויש סוקולנטים לבית שמתאימים באופן מושלם כמו הוורתיה, אבל חשוב לזכור לשים סוקולנטים מסוג זה במקום הכי מואר האפשרי ולא במקום חשוך.
סוקולנטים לא משנה באיזה סוג כן צריכים הרבה אור ובמידה ויש מקומות פחות מוארים אז ממליצים בחום על הוורתיה, אבל במידה ויש מקום מאוד מואר כמו מטבח, סלון אפשר לשים בדרך כלל כל סוקולנט אשר תרצו חוץ מקקטוסים.

אנחנו בעצמנו מגדלים סוקולנטים רבים בתוך הסלון ובמטבח במקומות מוארים והם נראים מעולה כמו אלו שבחוץ, על מנת שנבין יותר טוב האור אצלנו בסלון מגיע מצפון ומערב, אין זה אומר שאי אפשר לגדל בתנאים אחרים.
אפשרי לגדל כל סוקולנט בבית ואפילו מומלץ אם במרפסת תמיד יש שמש ישירה, חשוב להבין ששסוקולנטים צריכים כמה שיותר אור וכמה שפחות מים.
אז לכל אלו שמגדלים במקומות חשוכים מאוד, מדי פעם תוציאו למרפסת ותנו להם מכת אור במקום מכת חושך.
סוקולנטים לבית

האם אפשר לגדל סוקולנטים לבית במקום חשוך?

כמו שרשמנו מאוד מומלץ לא לעשות זאת, מכיוון שבאופן עקרוני סוקולנטים הם צמחים מדבריים ואם מחליטים לגדל אותם בבית שזה לחלוטין בסדר, חייב שיהיה מקום עם הרבה אור, במידה ואתם מחליטים לחטוא ולשים במקום יותר חשוך, הקפידו כל כמה ימים להוציא את הסוקולנטים החוצה על מנת שיקבלו שמש.
סוקולנטים לבית יכולים להצליח מעולה לא משנה מאיזה זן או משפחה הסוקולנט כל עוד יש מספיק אור, כמו שציינו הוורתיה הוא הסוקולנט שיכול לשרוד בכמעט בלי אור, אך אין זה אומר שאי אפשר לגדל סוגים שונים.
סוקולנטים לבית

סיכום

אז לסיכום אפשרי לגדל סוקולנטים בבית ואפילו מאוד בקלות כל עוד מקפידים על הכללים הפשוטים שלנו לגידול סוקולנטים:

  1. כמה שיותר אור יותר מבורך וכמובן לא שמש ישירה שעלולה לשרוף את הסוקולנט בכוויות חום.
  2. כמה שפחות מים, סוקולנטים אוהבים שמזניחים אותם והכי רצוי להשקות סוקולנטים פעם בחודש.
  3. אין נכון לא נכון, נסו להעביר את הסוקולנט מקומות בבית עד שתראו איפה הכי טוב לו, כנ”ל לגבי השקייה תנסו פעם בחודש פעם בשבועיים או שלוש ותראו מה הכי טוב לסוקולנטים שלנו.

כמו שרשמנו כולנו מגדלים סוקולנטים בערים שונות ומקומות שונים, לכן טמפרטורה, לחות, אור, קור חום דברים אשר משתנים באופן דרסטי בין אנשים שגרים במטולה לבין אילת.
מה שאנחנו למדנו מסוקולנטים זה שיש להם אופי מאוד קשוח ורצונות משלהם, לכן חשוב לנסות הכל ולהראות מה הכי מתאים לכל סוג.
מוזמנים לקנות סוקולנטים לבית מסוקולנטה בוטיק סוקולנטים אונליין אמיתי איכותי

 

 

שתף את הפוסט